Фастівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

Ви є тут

Сторінка випускника

Первинні вкладки

ЗНО 2016

 

Наказ "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України"  від 16 вересня 2015 року № 940

Наказ  "Про внесення змін  до наказу Міністерства освіти і науки України" від 14 вересня 2015 року № 923

Наказ " Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році"

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти буде проводитися:

02 квітня 2016 року – з української мови і літератури;

09 квітня 2016 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.

Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні,, здійснюватиметься з 05 до 30 січня 2016 року на сайті http//:kievtest.org.ua

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 20.10.2015 №1/11-15-239 у 2016 році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься за програмами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 01.10.2014 №1121 «Про програми зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти», відповідно до статті 45 Закону України «про вищу освіту».

Інформація

про проведення державної підсумкової атестації у навчальних закладах

у 2015/2016 навчальному році

 

В Київській області у 2015/2016 н.р. функціонує  738 загальноосвітніх навчальних закладів, з них:

725 – комунальної власності, у тому числі 12 – заклади освіти обласної комунальної власності;

12 приватних ЗНЗ,

1 навчальний заклад, який перебуває у підпорядкуванні Міністерства охорони здоров’я України.

В області функціонує 42 ЗОШ І ступеня,  192 ЗОШ І-ІІ ступенів та 491 ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У 2015/2016 навчальному році у закладах освіти області навчається:

4 клас – 18 645 учнів,

9 клас – 15 210 учнів,

11 клас – 8 399 учнів.

Найбільша кількість випускників навчається у ЗНЗ Києво-Святошинського району та м. Біла Церква.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.09.2015 №940 "Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році" зі змінами внесеними наказом від 08.10.2015 №1050 державна підсумкова атестація буде проводитись у такі терміни:

1. з 10 по 20 травня 2016 року ДПА  учнів 4 класів з трьох предметів:

українська мова,

літературне читання,

математика.

2. з 1 по 10 червня 2016 року ДПА учнів 9 класів  з трьох предметів:

українська мова,

математика,

Предмет за вибором педагогічної ради навчального закладу (українська література, зарубіжна література, іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство. (практичний курс), географія, біологія, хімія, фізика, інформатика.

3. з  5  по 27  травня 2016 року ДПА учнів 11 класів з трьох предметів:

українська мова – у формі ЗНО,

математика або історія – (у формі ЗНО) – за вибором учнів, незалежно від профілю навчального закладу,

 іноземна мова (у навчальному закладі).

Вручення документів про освіту планується провести для випускників 9-х класів 8 – 9 червня, 11-х класів – 28 – 29 травня.

Інформація про проведення ЗНО у 2016 році

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2016 році в навчальних закладах області відбуватиметься відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 14 вересня 2015 року № 923«Деякі питання проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» (зі змінами внесеними наказом МОН від 13.10.2015 №1078).

1. Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 05 травня до 10 липня.

2. Результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова), а також із математики або історії України (період ХХ - початок ХХІ століття) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року;

3. Кожен зареєстрований учасник ЗНО  має право скласти тести не більш як iз чотирьох навчальних предметів iз переліку, затвердженого МОН України:

 

1.Українська мова і література.

2. Історія України.

3. Математика.

4. Біологія.

5. Географія.

6. Фізика.

7. Хімія.

8. Англійська мова.

9. Іспанська мова.

10. Німецька мова.

11. Російська мова.

12. Французька мова.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2015 року

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти у 2015 році відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання.

Мета пробного ЗНО-2015 – ознайомлення майбутніх абітурієнтів із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Особливістю ЗНО-2015 є те, що учасники пробного тестування зможуть виконувати завдання з української мови і літератури та математики двох рівнів складності: базового та поглибленого.

Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, здійснюватиметься з 01 листопада до 15 грудня 2014 року на сайті Івано-Франківського РЦОЯО www.test.if.ua.

Вартість послуги одного пробного тестування 89 гривень.

Графік проведення пробного ЗНО-2015:

21 березня 2015 р. – українська мова і література;

28 березня 2015 р. – англійська мова, біологія, географія, іспанська мова, історія України, математика, німецька мова, російська мова, фізика, французька мова, хімія.

Підготовка до ЗНО

9 жовтня в Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського та директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука відбулася прес-конференція щодо особливостей державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році.

У цьому навчальному році усі одинадцятикласники складатимуть єдиний тест з української мови, результати якого зараховуватимуться як державна підсумкова атестація за підсумками навчання у школі, а також як зовнішнє незалежне оцінювання, результати якого можуть бути використанні при вступі до вищого навчального закладу.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський під час прес-конференції щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році.

За словами Полянського, цього навчального року Міністерство освіти і науки та Український центр оцінювання якості освіти створять єдині тести для оцінювання знань випускників шкіл лише з української мови, а тестування з цього предмета планується провести у квітні.

Він також повідомив, що поєднання зовнішнього незалежного оцінювання з іншими предметами ДПА, яке було заплановано раніше, було відтерміновано у зв’язку з соціально-політичною ситуацією на Донбасі, в наслідок якої навчальний процес не розпочався для майже половини учнів регіону і вони не матимуть можливості повністю пройти навчальну програму й належно підготуватися до підсумкових іспитів.

Заступник міністра повідомив, що у 2015 році одинадцятикласники складатимуть три шкільних іспити: поєднаний тест з української мови, іспит з математики чи історії України, а також іспит з третього предмета за вибором учня.

Цього навчального року ДПА вперше відбуватиметься не за міністерськими збірниками завдань, а винятково за завданнями, що розроблятимуть школи.

Павло Полянський наголосив, що державна підсумкова атестація як оцінювання знань учня при завершенні початкової школи (4 клас), основної школи (9 клас) та старшої школи (11 клас) не може бути відмінена. Ця норма визнана Законом України та діє з 1999 року.

У свою чергу, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук наголосив, що всі випускники 11-х класів складатимуть ЗНО та ДПА з української мови за єдиними тестами.

Також Ігор Лікарчук звернув увагу на інші нововедення, які запроваджуватимуться в ЗНО. Зокрема, при оцінюванні результатів зовнішнього незалежного оцінювання скасують бали, що існували до тепер, та введуть показники «склав» чи «не склав». На яку кількість запитань треба відповісти абітурієнту, щоб скласти ЗНО - визначатимуть експерти.

Окрім того, вводяться тести двох рівнів з математики, української мови та літератури (рівень А – легший; рівень Б – складніший). Університети самостійно визначатимуть в правилах прийому, тест якого рівня має здати абітурієнт для зарахування на певний напрям та спеціальність.

З наступного року вищі навчальні заклади відмовляться приймати сертифікати ЗНО попередніх років. За словами директора УЦОЯО, цього навчального року не буде тестів зі Всесвітньої історії та Всесвітньої літератури, оскільки сертифікати з цих предметів ВНЗ вимагають вкрай рідко.  

Учасники прес-конференції наголосили, що всі тести зовнішнього незалежного оцінювання будуть перекладені мовами національних меншин. На Донбасі ЗНО у 2015 році проводитимуть у тих населених пунктах, де для цього будуть відповідні можливості та контроль української влади.

Готуємось до ЗНО

       Шановні випускники! Незабаром настане дуже відповідальна пора – складання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання. Ці випробовування для вас є значущою та стресовою ситуацією, яка потребує фізичних та психічних зусиль, тому ми пропонуємо вправи для зняття стресу, пам’ятку щодо підготовки до ДПА та ЗНО.

Вправи для зняття стресу

Вправа 1. Цей комплекс дуже простий і ефективний, для його виконання вам не буде потрібно нічого, крім стіни.

1.Сильно напружте лобові м'язи на 10 секунд; розслабте їх теж на 10 секунд. Повторіть вправу швидше, напружуючи й розслаблюючи лобові м'язи з інтервалом в 1 секунду. Фіксуйте свої відчуття кожного разу.

 

2.Міцно замружтеся, напружте повіки на 10 секунд, потім розслабте теж на 10 секунд. Повторіть вправу швидше.

3.Зморщіть ніс на 10 секунд. Розслабте. Повторіть швидше.

  4.Міцно стисніть губи. Розслабте. Повторіть швидше.

  5.Сильно впріться потилицею в стіну, підлогу або ліжко. Розслабтеся. Повторіть швидше.

  6.Упріться в стіну лівою лопаткою, знизайте плечима. Розслабтеся. Повторіть швидше.

 

  7.Упріться в стіну правою лопаткою, знизайте плечима. Розслабтеся. Повторіть швидше.

 

Вправа 2Якщо обстановка навколо напружена й ви почуваєте, що втрачаєте самовладання, цей комплекс можна виконати прямо на місці, за столом, практично непомітно для навколишніх.

  1.Так сильно, як можете, напружте пальці ніг. Потім розслабте їх.

  2.Напружте й розслабте ступні ніг.

  3.Напружте й розслабте гомілки.

  4.Напружте й розслабте коліна.

  5.Напружте й розслабте стегна.

  6.Напружте й розслабте сідничні м'язи.

  7.Напружте й розслабте живіт.

  8.Розслабте спину й плечі.

  9.Розслабте кисті рук.

  10.Розслабте передпліччя.

  11.Розслабте шию.

  12.Розслабте лицьові м'язи.

  Посидіть спокійно кілька хвилин, насолоджуючись повним спокоєм. Коли вам здасться, що повільно пливете, — ви повністю розслабилися.

Вправа 3. Цю вправу можна робити в будь-якому місці. Потрібно сісти зручніше, скласти руки на колінах, поставити ноги на землю й знайти очима предмет, на якому можна зосередити свою увагу.

  1.Почніть рахувати від 10 до 1, на кожному рахунку роблячи вдих і повільний видих. (Видих має бути помітно довшим від вдиху.)

  2.Заплющіть очі. Знову порахуйте від 10 до 1, затримуючи подих на кожному рахунку. Повільно видихайте, уявляючи, як з кожним видихом   зменшується й нарешті зникає напруження.

    3.Не розплющуючи очі, рахуйте від 10 до 1. Цього разу уявіть, що видихуване вами повітря, пофарбоване в теплі пастельні тони. З кожним видихом кольоровий туман стає густішим, перетворюється на хмару.

    4. Пливіть ласкавими хмарами доти, поки очі не розплющаться самі.

Щоб знайти потрібний ритм рахунку, дихайте повільно й спокійно, відгороджуючись від усіляких хвилювань за допомогою уяви. Цей метод дуже добре послаблює стрес.

Через тиждень почніть рахувати від 20 до 1, ще через тиждень — від ЗО, і так до 50.

  Пам’ятка для учнів щодо підготовки до ДПА та ЗНО

 Організуйте час правильно!

Іспити вимагають великого напруження сил, ясної думки, кмітливості. Нерідко в цей час деякі діти втрачають апетит, худнуть, погано сплять. І від того, наскільки правильно буде організовано режим занять і відпочинку, багато в чому залежить й успішне складання іспитів, і збереження здоров'я. Медики не рекомендують у цей період змінювати звичайний режим дня. День має починатися з ранкової гімнастики.Фізична зарядка в період напруженої розумової праці, коли денна рухова активність значно знижена, особливо необхідна.

За підручники й конспекти краще сідати вдень, коли працездатність найбільш висока. Після сніданку потрібно відразу ж приступати до занять. Краще починати о 8.30 і робити перерви для відпочинку на 10-15 хвилин щогодини. Відпочинок має бути активним: стати, походити, зробити кілька фізичних вправ, нескладну хатню роботу.

Після 2,5-3 годин роботи потрібно зробити тривалішу (20-30 хвилин) перерву для уживання їжі, після чого можна попрацювати ще години три. Потім обід і відпочинок — прогулянка на свіжому повітрі не менше двох годин або сон. А потім можна продовжувати роботу ще протягом двох-трьох годин.

Деякі вважають, що музика, шум, розмови не заважають їм під час занять. Але це не так. Стомлення в цьому випадку наступає значно швидше. Продуктивна розумова діяльність можлива тільки в умовах тиші.

Бажано уникати перегляду відеофільмів і телепередач, гри в шахи, читання художньої літератури, тому що вони збільшують і без того велике розумове навантаження.

Під час іспитів потрібно спати не менш 9 годин. Щоб краще підготуватися до іспитів, діти часто недосипають, займаються ввечері й навіть уночі, підтримуючи себе міцним чаєм або кавою. Цього робити в жодному разі не можна. Нічні заняття неефективні, виснажують нервову систему й призводять до сонливого стану. Після безсонної ночі важко буде продовжувати роботу, виникає бажання спочатку виспатися, а отже, втратити час, коли працездатність висока. Спати потрібно з відкритою кватиркою або вікном. Це забезпечить повноцінний відпочинок і відновить працездатність.

Для збереження сил і підвищення працездатності потрібно організувати правильне харчування. Не можна займатися на голодний шлунок. Треба їсти овочі й фрукти.

Деякі школярі, щоб не хвилюватися, приймають перед іспитами транквілізатори. Дарма! Таблетка може завадити, тому що знижує увагу й пам'ять. Та й чи варто взагалі уникати справжнього передекзаменаційного хвилювання, адже відомо, що воно мобілізує сховані резерви організму, підвищує його можливості!

Напередодні іспиту краще припинити заняття в середині дня. Вчасно лягти спати й добре виспатися, щоб прийти на іспит з ясною головою й гарною пам'яттю.

Зранку рекомендується зробити всі звичайні гігієнічні процедури, потім залишок часу до початку іспиту погуляти на свіжому повітрі й коротко повторити навчальний матеріал. Усе це створить необхідний робочий настрій.

На іспит потрібно прийти точно в призначений час, не треба приходити заздалегідь, тому що очікування виснажливіше для нервової системи, ніж сам іспит. Після складання одного іспиту не варто відразу ж починати підготовку до наступного. Залишок екзаменаційного дня — час для розрядки, для зняття напруження, відновлення зниженої працездатності.

Список випускників

Підписатися на